hudozhnytsya (hudozhnytsya) wrote,
hudozhnytsya
hudozhnytsya

Читанка

Уже кілька місяців не писала про читане. Як каже моя свекруха, зараз «найвища пора» виправити це. Почну, мабуть, з кінця.
1 . «13 різдвяних історій». Чудова книжка від «Старого Лева». Найбільше зачепили історії Дзвінки Матіяш, Галини Вдовиченко, Андрія Куркова, Мар’яни Савки, Маріанни Кіяновської. Добрі, зворушливі, переконливі, хоч і дещо сумні.
Інші історії якось не так зачепили – я росла в родині, де Різдво означало саме День народження Спасителя й відзначалося відповідно. Були певні традиції (ялинка, Святвечір), але фокус завжди був на основному. У ті дні ми багато часу проводили в церкві, відвідували дитячі притулки, приймали дорогих друзів, читали Євангеліє, співали, вірили в дива – і вони з нами траплялися. Традиція подарунків одне одному з’явилася вже з часом – але мені дуже хочеться краще розвинути її уже в своїй родині. Натомість на всіх отих дідухів, чортів, ворожіння, перевтілення і гогольщівну й натяку не було. Мабуть, саме тому я вперто не можу асоціювати такі оповідки з Різдвом. Хоч як неймовірно майстерно вони написані.
2. Богдана Матіяш «Казки Різдва. Книга перша». Ну що тут можна сказати. Я дуже-дуже люблю сестер Матіяш. Від їхніх текстів завжди так світло й хороше.
3. Галина Білокриницька «Невідправлені листи». Цю авторку (хоча й книжка вийшла під псевдонімом) теж дуже-дуже люблю. Добрий, щирий, відвертий, сповнений надії й довіри до Бога текст.
4. Elizabeth George “A Woman After God’s Own Heart”. Це одна з моїх «книжок року». Стиль письма геть не належить до моїх улюблених, але скільки ж там глибокої, тверезої, хай і не завжди приємної для сприйняття мудрості! Книжка, яка виявилася дуже будівною і надихаючою для мене. Рідко яку книжку я так часто цитую – а про цю мої подруги знають ледь не все, навіть її не прочитавши.
5-6. Любі дівчатка Данка і Женя подарували мені дві перші частини «Гаррі Поттера» - тож і я тепер теж трішки в темі. Глибокий зміст, чудова манера письма (кожну книжку ковтала за кілька годин), проте, як на мій смак, забагато там настоянок з нігтів, змій і згадок про темні сили. Мабуть, мені легше читати про ельфів, гобітів, нарнійських бобрів і Аслана, ніж про маленьких магів. Але, думаю, наступні частини серії я таки прочитаю.
7-11. Beatrix Potter “The Tale of Timmy Tiptoes”, “The Tale of the Pie and the Patty-Pan”, “The Tale of Ginger and Pickles”, “The Tale of Squirrel Nutkin”, “The Tale of Tom Kitten”. Звісно, після історій про наймилішого казкового зайчика мені захотілося продовження – цього разу про інших мешканців казкового світу Беатрікс Поттер. Малюнки дивовижні, тексти легкі й веселі, але, знову ж таки, як на мене, забагато «виховних моментів». Я не проти педагогічних казок, але інколи хочеться добрих капостей – і милостивого прощення для неідеальних героїв. Але усі нечемні дітки й дорослі напорюються на неприємності й одразу стають кращими. І все одно, казки прехороші!
12. “The Story of the Three Little Pigs”. Ох, ну дуже «не моє». З тої ж причини. Спершу мама пускає дітей по світу, потім двоє з них гинуть від зубів вовка, бо їм бракувало клепки збудувати собі надійніше житло, а тоді третє варить вовка живцем. От же ж дитяче чтиво!
13-14. L. Leslie Brooke “Johny Crow’s Garden”, Kate Greenaway “Apple Pie”. Сучасні дитячі віршики мені подобаються значно більше, що й казати. Хоча малюнки дуже зворушливі, так.
15. Jane Austin “Mansfield Park”. Не дочитала, не пішло. Я знаю, що Джейн Остін прекрасна за визначенням, але щось ми з нею не потоваришували поки. Може, порадите інші її тексти, за які варто взятися?
16. Harriet Beecher Stowe “Betty’s Bright Idea”. Люблю-люблю-люблю тексти Гаррієт. Усі. Особливо різдвяні. Бо вони дивовижні. На черзі – інші її святочні історії.
17. E. M. Forster “A Room With a View” – у процесі прочитання, загалом подобається. Головне – нагадує про те, скільки всього є у нас зараз, за що треба дякувати-дякувати-дякувати.
18. Louisa May Alcott “Little Women” – різдвяна (і не лише) класика. Що тут ще можна додати? Зігріває, тішить, зворушує. Люблю.
Може, щось і забула з прочитаного – є якесь таке дивне відчуття))). Загалом цей книжковий рік тішив. Прочитала понад 50 книжок + трохи спеціалізованих, мамських, довідників. Про най-най писала в підсумках. Сподіваюся, наступний книжковий рік буде ще приємнішим і цікавішим. Тим паче що на моїх полицях – паперових та електронних – уже немалі такі купи поки нечитаних текстів. А які тексти найбільше запам’яталися вам? Що читаєте на свята? Що мрієте прочитати у прийдешньому році?
Tags: дитяча бібліотека, книжки_про_сім"ю, читанка
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 18 comments