?

Log in

No account? Create an account

попередня замальовка | наступна замальовка

Читанка

Уже кілька місяців не писала про читане. Як каже моя свекруха, зараз «найвища пора» виправити це. Почну, мабуть, з кінця.
1 . «13 різдвяних історій». Чудова книжка від «Старого Лева». Найбільше зачепили історії Дзвінки Матіяш, Галини Вдовиченко, Андрія Куркова, Мар’яни Савки, Маріанни Кіяновської. Добрі, зворушливі, переконливі, хоч і дещо сумні.
Інші історії якось не так зачепили – я росла в родині, де Різдво означало саме День народження Спасителя й відзначалося відповідно. Були певні традиції (ялинка, Святвечір), але фокус завжди був на основному. У ті дні ми багато часу проводили в церкві, відвідували дитячі притулки, приймали дорогих друзів, читали Євангеліє, співали, вірили в дива – і вони з нами траплялися. Традиція подарунків одне одному з’явилася вже з часом – але мені дуже хочеться краще розвинути її уже в своїй родині. Натомість на всіх отих дідухів, чортів, ворожіння, перевтілення і гогольщівну й натяку не було. Мабуть, саме тому я вперто не можу асоціювати такі оповідки з Різдвом. Хоч як неймовірно майстерно вони написані.
2. Богдана Матіяш «Казки Різдва. Книга перша». Ну що тут можна сказати. Я дуже-дуже люблю сестер Матіяш. Від їхніх текстів завжди так світло й хороше.
3. Галина Білокриницька «Невідправлені листи». Цю авторку (хоча й книжка вийшла під псевдонімом) теж дуже-дуже люблю. Добрий, щирий, відвертий, сповнений надії й довіри до Бога текст.
4. Elizabeth George “A Woman After God’s Own Heart”. Це одна з моїх «книжок року». Стиль письма геть не належить до моїх улюблених, але скільки ж там глибокої, тверезої, хай і не завжди приємної для сприйняття мудрості! Книжка, яка виявилася дуже будівною і надихаючою для мене. Рідко яку книжку я так часто цитую – а про цю мої подруги знають ледь не все, навіть її не прочитавши.
5-6. Любі дівчатка Данка і Женя подарували мені дві перші частини «Гаррі Поттера» - тож і я тепер теж трішки в темі. Глибокий зміст, чудова манера письма (кожну книжку ковтала за кілька годин), проте, як на мій смак, забагато там настоянок з нігтів, змій і згадок про темні сили. Мабуть, мені легше читати про ельфів, гобітів, нарнійських бобрів і Аслана, ніж про маленьких магів. Але, думаю, наступні частини серії я таки прочитаю.
7-11. Beatrix Potter “The Tale of Timmy Tiptoes”, “The Tale of the Pie and the Patty-Pan”, “The Tale of Ginger and Pickles”, “The Tale of Squirrel Nutkin”, “The Tale of Tom Kitten”. Звісно, після історій про наймилішого казкового зайчика мені захотілося продовження – цього разу про інших мешканців казкового світу Беатрікс Поттер. Малюнки дивовижні, тексти легкі й веселі, але, знову ж таки, як на мене, забагато «виховних моментів». Я не проти педагогічних казок, але інколи хочеться добрих капостей – і милостивого прощення для неідеальних героїв. Але усі нечемні дітки й дорослі напорюються на неприємності й одразу стають кращими. І все одно, казки прехороші!
12. “The Story of the Three Little Pigs”. Ох, ну дуже «не моє». З тої ж причини. Спершу мама пускає дітей по світу, потім двоє з них гинуть від зубів вовка, бо їм бракувало клепки збудувати собі надійніше житло, а тоді третє варить вовка живцем. От же ж дитяче чтиво!
13-14. L. Leslie Brooke “Johny Crow’s Garden”, Kate Greenaway “Apple Pie”. Сучасні дитячі віршики мені подобаються значно більше, що й казати. Хоча малюнки дуже зворушливі, так.
15. Jane Austin “Mansfield Park”. Не дочитала, не пішло. Я знаю, що Джейн Остін прекрасна за визначенням, але щось ми з нею не потоваришували поки. Може, порадите інші її тексти, за які варто взятися?
16. Harriet Beecher Stowe “Betty’s Bright Idea”. Люблю-люблю-люблю тексти Гаррієт. Усі. Особливо різдвяні. Бо вони дивовижні. На черзі – інші її святочні історії.
17. E. M. Forster “A Room With a View” – у процесі прочитання, загалом подобається. Головне – нагадує про те, скільки всього є у нас зараз, за що треба дякувати-дякувати-дякувати.
18. Louisa May Alcott “Little Women” – різдвяна (і не лише) класика. Що тут ще можна додати? Зігріває, тішить, зворушує. Люблю.
Може, щось і забула з прочитаного – є якесь таке дивне відчуття))). Загалом цей книжковий рік тішив. Прочитала понад 50 книжок + трохи спеціалізованих, мамських, довідників. Про най-най писала в підсумках. Сподіваюся, наступний книжковий рік буде ще приємнішим і цікавішим. Тим паче що на моїх полицях – паперових та електронних – уже немалі такі купи поки нечитаних текстів. А які тексти найбільше запам’яталися вам? Що читаєте на свята? Що мрієте прочитати у прийдешньому році?

Comments

( 18 штрихів — Домалювати штрих )
dietinte
Dec. 28th, 2013 07:03 pm (UTC)
Цього року дуже мало читала, наступного хочу це виправити. Зараз дочитую цікаву психологію "Очарование женственности". Про відносини у сім'ї.
Загалом за рік книжок 10 лише...2 з яких - Теплі історії:)
hudozhnytsya
Dec. 28th, 2013 07:19 pm (UTC)
"Очарование" теж колись читала, багато чого почерпнула, хоча не зі всім у книжці згідна :-)
щодо "Теплих" - дуже приємно! :-)
dietinte
Dec. 28th, 2013 07:21 pm (UTC)
місцями дещо занадто, теж не згодна, але багато принципів на нареченому протестувала)) і продовжую))

дуже приємні і теплі книжки, які досі стоять на відкритій поличці і додають тепла у життя лише своїми обкладинками:)
vikanaimanovska
Dec. 28th, 2013 07:13 pm (UTC)
цікаво:)
обов"язко прочитаю англійські:)
hudozhnytsya
Jan. 1st, 2014 01:59 pm (UTC)
на жаль, не всі є в електронному форматі, але більшість, усе ж, є - приємного читання!
vikanaimanovska
Jan. 1st, 2014 02:17 pm (UTC)
Дід Мороз підкинув грошенят на книжки, тому скоро вирушаю з великою сумкою на книжкове полювання :)
З Новим роком тебе, мила:*
panna_kocka
Dec. 28th, 2013 07:15 pm (UTC)
13 різдвяних історій прочитала в електричці Львів- Тернопіль залпом... Прекрасна добірка. Вибірка улюблених % на 80 збігається з вашою...
До слова, рік почався з ваших "Теплих історій до шоколаду" та "Історій про троянди, дощ і сіль Дзвінки Матіяш"
Взагалі було багато хороших книжок, до Луїзи Мей Елкотт руки так і не дійшли, але я не втрачаю надії.
З моїх відкриттів вам, можливо, сподобаються "Садові чари" Сари Аллен, "Вітер в вербах" Кеннета Грема чи "Маргаритко, моя квітко" Кристини Нестлінґер.

А з Джейн Остен - "Гордість і упередження" або "Докази розуму"
olushka88
Dec. 28th, 2013 08:21 pm (UTC)
Надійко, а Beatrix Potter у бумазі читала? закордоном купувала? бо я дуже хочу саме з іллюстраціями та англійською)

Джейн Остен "Менсфилд Парк" теж не пішло, аде "Чувство и чувствительность" моя най-най-най улюбленіша) І усі кіноверсії теж.
Раджу почитати у святкові дні "Різдвяне чудо містера Тумі", особливо з іллюстраціями) Вона чудова!
Збірка різдвяна Видавництва Старого Лева чекає під ялинкою. З неї й почну Нови Рік :)
(Deleted comment)
olushka88
Dec. 28th, 2013 09:58 pm (UTC)
Я на русском читала :) Очень красивое издание «Рипол Классик»
(Deleted comment)
olushka88
Dec. 29th, 2013 05:51 am (UTC)
на Якабу есть)
livejournal
Dec. 28th, 2013 08:29 pm (UTC)
Вітаємо! Ваш запис потрапив у Рейтинг топ-25 популярних записів України!
За бажанням детальніше про рейтинги ви можете прочитати у розділі довідки.
rejoice_ua
Dec. 28th, 2013 08:30 pm (UTC)
якраз сьогодні ввечері говорили на сестринському про 2013 рік і було запитання про кращі книги що в цьому році прочитали.
для мене це по-перше "Kisses from Katie" (до речі, ти ще до неї не добралася? :)
по-друге "Сердце мусульманина". купувала її для бабусі, що викладає в школі християнську етику та має в класі афганських дівчаток мусульманок. прочитала заодно сама і мені дуже відкрили очі.
"Boundaries" (границы) Клауд і Таунсенд. з усього що намагалася читати з психології для роботи це було найкорисніше.
"Свобода быть собой" др.Роби Сондериждер. теж трохи практичної психології, трохи місіонерства і багато свідоцтв. хороша книга, хоча місцями не дуже добрий переклад.
а, ще з "мами по скайпу" деякі оповідання сподобалися. але більшість з них дуже болюче відзиваються, не хотілося читати.
отакі пироги :)
mashua
Dec. 28th, 2013 09:44 pm (UTC)
Я Остін люблю, якось з дитинства до неї звикла :) Але розумію, що інколи вона буває трохи нуднуватою. А от "Маленькі жінки" взагалі не пішли. Я так чекала на прочитання цієї книжки і була дуже розчарована, навіть не знаю, можливо, колись ще раз спробую.
poglyadom
Dec. 28th, 2013 10:03 pm (UTC)
Надо и мне такой пост забабахать уже) как раз сегодня думала, какая книга произвела наибольшее впечатление на этот год, и, без сомнения, "Бремя страстей человеческих".
strybunochka
Dec. 30th, 2013 08:34 am (UTC)
Надійко,
дякую, що надихаєш читати!
А ще - така радість твоя каво-листівочка!!! Щиро дякую!!! :)
vika_chorniy
Dec. 30th, 2013 09:36 am (UTC)
Цього року, як і завжди, читала багато, як давно улюблених авторів - Люко Дашвар чи Стівена Кінга, так і нових - Клара Санчес, Дідьє ван Ковеларт та інших. Відкрила для себе Надійку Гербіш ))) До речі, каву тепер варю за твоїм рецептом, описаним в одній з теплих історій: трішки шоколаду, трішки апельсинової цедри - смакота! За це окреме дякую!
xpywuk
Dec. 30th, 2013 11:55 pm (UTC)
"Мансфілд-парк" вважається найслабшою річчю в доробкуу Дж. Остен. Знайомство з нею радять починати з веселого "Нотенгемського абатства" або з мудрого роману "Гордість і упередження". "Докази розуму" - краще читати у віці під 30, молодшим просто не зрозуміти:)
"Емма" і "почуття та чутливівсть" - для шанувльників.

Я в Б. Потер найбільше люблю "Кравець із Глочестера" - різдвяне і про мишок:)
Ірина Цапик
Jan. 1st, 2014 06:41 pm (UTC)
Я знайомство з Джейн Остен розпочала із книги "Гордість та упередження" - сподобалось дуже. Зараз її "Емма" лежить на поличці та чекає своєї черги:)
Доречі, зараз почала читати книгу Карлоса Руїса Сафона "Тінь вітру". Я довго шукала її в паперовому вигляді, та так і не знайшла, тому розпочала читати з кіндлика. Захоплює з перших сторінок. Дуже цікавий, трохи містичний сюжет.
( 18 штрихів — Домалювати штрих )