?

Log in

No account? Create an account

попередня замальовка | наступна замальовка

Ще багато років тому, коли я була мрійливим підлітком з великою любов’ю до красивих записників і всіляких надихаючих переліків, визріло бажання записувати свої мрії на певний період – місяць, рік, п’ять – записувати, а потім у молитві довіряти Богу. Коли вже після завершення першого такого терміну я побачила, що галочок біля моїх пунктів з’явилося неймовірно (бо коли писала, не зовсім вірила, що все це може здійснитися, ще й так швидко!) багато, хороше бажання стало хорошою традицією.
Тож щороку я записую свої мрії – і щороку пишу вдячні підсумки. Крім того, враховуючи свою запальність (і, звідси, забудькуватість) та величезну кількість розмаїтих справ, за які беруся, пишу плани на тиждень. І завдання на місяць. На щастя, тепер красивих записників – подарунків улюблених друзів – для цього вистачає.
Записавши, я знаю, над чим потрібно працювати, за що молитися, що не проґавити. Наприкінці місяця я дивлюся, що ще залишилося невиконаним – і це мотивує мене докласти зусиль, аби таки впоратися із поставленим завданням. Щотижневики допомагають менше забувати й не проґавлювати дедлайни. А річні підсумки сповнюють теплої вдячності й віри, що й у прийдешньому році Бог усе влаштує якнайкраще.
У грудні минулого року я читала чудову книжку Елізабет Джордж (більше про неї писала в читанці) – ця книжка особливо добре лягла мені на серце в цей період, і дуже багато порад захотілося почати втілювати вже, негайно. Серед них – щоранкове планування згідно пріоритетів. Звучить нудно й дивакувато, але суть дуже проста й важлива. Крім переліку справ на день (який, зазвичай, варто писати напередодні ввечері) під час вранішньої молитви робити у своєму щоденнику записи важливих моментів у кожній із найважливіших сфер життя (як то стосунки з Богом, чоловік, діти, дім, особистий розвиток, служіння, творчість, робота, взаємини з близькими). Такі записи можуть і не стосуватися переліку справ, а просто бути важливим нагадуванням: «не забути написати надихаючу записку чоловікові на роботу й покласти йому в гаманець», «не заходити у ФБ після обіду, натомість більше часу провести на свіжому повітрі» тощо.
Коли я писала мрії на цей рік, то не просто розділила їх за основними сферами, а ще й додала туди «методи досягнення» - оцей простенький щоденний дріб’язок, який, зрештою, і стане їхнім утіленням. І якщо в попередні роки у моєму списку можна було помітити пункти типу «завершити навчання», «відвідати такі-то країни», «дописати книжку», «купити комод», то тепер все виглядає геть інакше. Серед моїх важливих пунктів тепер «щасливий чоловік» (знаю, він був щасливим і раніше, але тепер я поставила собі то як ціль – і, думаю, його щастя від цього тільки додасться), «оточена Господньою радістю дитина», «натхненна, сповнена сил і Божих бажань я». Там є довгий перелік того, як я можу послужити комусь – і ще перелік отих дорогих «комусів».
Звісно, там є місце й для матеріальних мрій, і для творчих-робочих планів, і про поїздки я не забула. Є навіть «мрії на межі здійсненного». Але основне – перелік маленьких кроків, які стараюся робити щодня. Усвідомлюючи, що тільки так можуть здійснитися мої великі мрії.
Ну, якось так. А от надихнули на цей пост (банально, але правда), мої дивовижно красиві інструменти для такого планування: подарований iversity айпед (він, я помітила, взагалі надихає на творчість!), куди все це пишу й звідки щоранку (і часто щовечора) то все перечитую, яскравий зелений щотижневик (уже другий рік купую їх від фірми Brunnen – і дуже задоволена) і просто казковий подарунок моєї любої marimarfa – персиковий Moleskine, куди мрію записати ще не одну казку, ще не одну історію.
P.S. Після останнього абзацу мене можна назвати жертвою брендів, але ось що я зовсім недавно збагнула: речі, у яких продумана кожна деталь, спонукають діяти так само – продумуючи кожну деталь. Красиві речі надихають на творчість – і «Теплі історії» свого часу почали писатися, коли дорога springfrom запросила пожити на період моїх київських сесій у їхній затишній оселі з купою таких от красивих, стильних, важливих деталей. І, до речі, тоді ж вона подарувала красивий записник. Тож маю привід ще раз подякувати :-).

Мітки:

Comments

( 26 штрихів — Домалювати штрих )
dietinte
Jan. 9th, 2014 12:52 pm (UTC)
жовтий...молескін... немає слів..))краса!)
hudozhnytsya
Jan. 10th, 2014 11:59 pm (UTC)
тааак! :-)
deep_like_ocean
Jan. 9th, 2014 12:54 pm (UTC)
нехай на всі твої мрії в цьому році вистачає сил, часу та терпіння:)!

а в моєму записничку план на цей січень - прочитати твої "Теплі історії до шоколаду":) Мені вчора подарували, і тепер я розриваюся між твоїми смачними розповідями та написанням диплому...))
hudozhnytsya
Jan. 10th, 2014 11:58 pm (UTC)
:-) дякую! і тобі бажаю того ж! а ще натхненного і не нудного процесу дописування диплому - і якнайкращих результатів!
deep_like_ocean
Jan. 11th, 2014 12:14 pm (UTC)
Дякую тобі велике!
vikanaimanovska
Jan. 9th, 2014 12:56 pm (UTC)
як яскраво і гарно :)
я теж жертва всіх отаких красивенних штучок))
hudozhnytsya
Jan. 10th, 2014 11:58 pm (UTC)
вони надихають :-)
marimarfa
Jan. 9th, 2014 12:59 pm (UTC)
Рідненька, дякую тобі за цей пост! Стільки натхнення, одразу закортіло побігти записувати свої мрії та перетворювати їх на плани :)
А твої формулювання просто неймовірні, чесно, я майже плачу :'-)
hudozhnytsya
Jan. 10th, 2014 11:57 pm (UTC)
це тобі дякую, сестричко!!!
Ірина Цапик
Jan. 9th, 2014 01:00 pm (UTC)
Надійко, Ви вкотре надихаєте мене!:) І хоча я вже давненько збиралась зайнятись от таким плануванням життя, ніяк руки не доходять... Та Ви для мене - такий чудовий приклад! Обіцяю і Вам, і собі нарешті виправитись... :))))
Бажаю Вам багато світлих мрій! І нехай навіть ті, що "на межі здійсненного", з легкістю втілюються у життя!:)
hudozhnytsya
Jan. 10th, 2014 11:56 pm (UTC)
дякую, Іриночко! і вам - багато-багато світлих мрій та найчудовіших результатів!
sestra_yuliya
Jan. 9th, 2014 01:05 pm (UTC)
Хай збувається намріяне! І галочок "неймовірно" буде неймовірно багато!
hudozhnytsya
Jan. 10th, 2014 11:55 pm (UTC)
дай Боже!
strybunochka
Jan. 9th, 2014 02:08 pm (UTC)
Так. Планування - велика сила! :)
Хтось відомий сказав: коли ти потурбуєшся про дні, роки потурбуються самі про себе.

А які життєстверді та оптимістичні кольори цих щоденників! Клас!
hudozhnytsya
Jan. 10th, 2014 11:55 pm (UTC)
згодна, дуже мудрі слова!
а кольори тааак тішать!
livejournal
Jan. 9th, 2014 02:32 pm (UTC)
Вітаємо! Ваш запис потрапив у Рейтинг топ-25 популярних записів України!
За бажанням детальніше про рейтинги ви можете прочитати у розділі довідки.
olushka88
Jan. 9th, 2014 04:03 pm (UTC)
такі речі дійсно надихають!

мій улюблений блокнот від Вільгельм Бюро надихає зписувати в нього плани, мрії, досягнення, нотатки. Потім дуже приємно читати і знов таки надихатися.

Я ще ніколи не тримала в руках молескін, тому не знаю що то таке, але всі у кого він є неймовірно радіють :))
hudozhnytsya
Jan. 10th, 2014 11:54 pm (UTC)
о, а покажи свій блокнот, будь ласка! мені ще такі, здається, не траплялися...
а молескін у мене теж зовсім-зовсім уперше... і я досі не наважилася щось туди почати писати :-)
olushka88
Jan. 11th, 2014 07:10 am (UTC)
В мене такий самий тільки ніжно зеленого кольору) І коштував вдвічі меньше :))
http://podarok.lg.ua/vse_podarki/kanc/bloknot-wb-5267.html
oksamytka
Jan. 9th, 2014 05:38 pm (UTC)
і я люблю всі ці милі чарівні дрібниці, можливо, занадто матеріальні, але я вірю, що хтось вкладав у них любов, а значить і часточку душі :)
hudozhnytsya
Jan. 10th, 2014 11:53 pm (UTC)
так! до речі, у записник, який ти мені подарувала, я пишу мрії і завдання на місяць :-)
ну й не тільки то - казки, уривки думок... дякую тобі за нього!
umbra_pallor
Jan. 9th, 2014 06:29 pm (UTC)
які щедрі у Вас подарунки)
hudozhnytsya
Jan. 10th, 2014 11:52 pm (UTC)
ну, про айпед я не зовсім чесно написала, що подарунок - то була нагорода за виконану роботу, але все одно ж приємність велика!
а Молескін - то справді розкішний і дуууже щедрий подарунок...
laura_corolla
Jan. 10th, 2014 06:09 am (UTC)
чудово те, що і мрії, і спосіб їх висловлення розвиваются та "еволюціонують" з ходом життя. чудові записники - їх ніколи не буває замало :)
hudozhnytsya
Jan. 10th, 2014 11:51 pm (UTC)
так! то надихає змінюватися на краще й надалі! :-)
Svetlana Grushka
Jan. 14th, 2014 11:19 pm (UTC)
А я, вже надхненна твоєю розповіддю на сайті Якобс про записування мрій, нещодавно написала свої у яскравий записник!!! Навіть не думала, що у всіх дівчат таке особливе ставлення до записників! Я з усіма цілком і повністю погоджуюся - красиві речі надихають на звершення.
( 26 штрихів — Домалювати штрих )