hudozhnytsya (hudozhnytsya) wrote,
hudozhnytsya
hudozhnytsya

Шир

Коли знесилений Фродо врешті позбувся персня, усе навколо не стало вмить чистим і красивим, «як до гріхопадіння». Попереду було ще чимало випробувань, підлість зрадливого Сарумана, зустріч із недоармією гобіто-тітушок. Це тільки у фільмі Шир залишився недоторканно красивим, наче нічого й не відбулося у світі. Викорчувані дерева, випалені міста, покалічена свідомість гобітів. І для того, щоби улюблений Край знову зацвів і засіявся сміхом, треба було ще багато сміливості, непохитності й кропіткої праці. Падіння Мордору геть не означало автоматичне відновлення понівеченого світу довкола.
А так хочеться заспокоїтися і звично радіти. Друзі із різних країн закидають привітаннями. І якось не повертаються пальці просто написати «дякую». Бо ціна була надто високою. Бо дорога попереду ще надто довга. І немає за пазухою скриньки з ельфійським насінням.
Я так мало могла зробити в цій війні. Не підносила бутербродів, не заварювала чай, не допомагала пораненим. Та в тилу була своя робота – молитва і віра. Слабка, щоденно перековувана зі зневіри. Щоденно – бо після прочитання ранкових новин виплекана ще вчора віра знову топилася на очах. У тилу була рутина, яка рятувала: годування-прогулянки-брудні підгузники. Миття підлоги за проказуванням молитов. Заварювання м’ятного чаю в намаганні повернути собі хоч крихту спокою. Читання Псалмів уголос – для себе й донечки.
Коли увесь Збараж прощався з Устимом – єдиним сином у матері – мені здавалося, що світ мав би перевернутися. Але світ був там само, політики продовжували виголошувати красиві слова, від яких нудило, френдстрічка розривалася від критики в бік кожного новопризначеного й ненависті до тих, чиї картини й страуси мали би прогодувати численних знедолених.
Мені снилися вогні Майдану, снився Фродо, снився Мордор. І я, прокинувшись серед ночі, обіцяла собі, що докладу всіх зусиль, аби наш "Шир" колись знову міг квітнути. І щоби наша донечка могла зростати в спокої і радості.
Поможи нам, Боже, будь ласка…
Tags: Бог, випробування
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 22 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →