?

Log in

No account? Create an account

попередня замальовка | наступна замальовка

9+3 місяці

Сьогодні Богданці виповнилося три місяці. Тобто, десь рік тому вона поселилася в мене в животику. Недавно дівчата просили мене більше ділитися її досягненнями і розповідати про мамські будні, тож, думаю, ця дата – найкраща нагода перечитати Данусин щоденник і щось переписати сюди.
Богданочка – невимовно життєрадісна дитина. Сміється до нас з Ігорем і до більшості наших гостей, до свого відображення в дзеркалі, до слоника і до метелика на книжці-бампері (підозрюю, що вона вирізняє їх із-поміж інших малюнків тому, що і там, і там є плюс один колір, блакитний), коли опиняється після прогулянки чи походу в гості в спальні, коли чує наші з Ігорем голоси (навіть до таткового голосу в телефоні сміється), після пробудження (ааа, тоді вона такий найніжніший у світі потягусик!), у сні й навіть коли просто лежить коло нас. З кожним днем приводів для сміху все більше – тож сміється вона переважну більшість часу. Усмішки, до речі, в неї бувають різні: її усмішка мені ніби говорить "О, мама, кльово, що ти тут! Знаєш, мені з тобою дуже весело, затишно і смачно. Ти тут - ура, кльово!" А татові - "Тато? Тато! Таточко!!! Ох, таточку, я тобою захоплююся! Таточку, а можна твій автограф? Ти такий крутий!" Я - ніби улюблений член команди, а він - зірка, що якимось дивом заїхала в наше село; мішок бельгійського шоколаду, який впав із блакитного літака на наше подвір'я.
Крім арсеналу чарівних усмішок, малеча має просто фантастичний сміх! Думаю, її треба було називати Сміяна-Богдана.
Дівчинка дуже-дуже активна (як і колись у животику)! Постійно танцює, чеберяє ручками-ніжками, крутить голівкою, допитливо роззираючись навкруги. У тата на ручках (він носить її горизонтально) робить танцювальний рух «рибка» - качає прес. Коли хоче цицю, киває головою, наче дятел. Близько години в день (з перервами) «пасе коні» - лежить на животі, розглядає картинки на книжці-бампері чи розвиваючому килимку, сміється і аґукає до них. Дуже смішно грає на іграшкових маракасах: тримає в кулачках і розмахує ручками, створюючи багато веселої музики.
Випробовує голос, видає різноманітні смішні звуки, особливо, якщо їй відповідати (з Ігорем або зі мною може «розмовляти» по півгодини й дуже з того тішиться). Тиждень тому навіть уперше відпустила цицю виключно для того, щоби зі мною поговорити (це мене розчулило до сліз, бо вона в нас жадібна смоктунка і раніше говорила під час годування лише з цицею в роті). Але за три хвилини найніжнішого спілкування Дана увімкнула режим «дятел» і зосередилася на молоці.
Спить, дякувати Богу, добре вночі й удень. У її віці норма – 15-18 годин на добу. Ми, здається, частіше сягаємо нижньої межі норми, але все ж.
Любить купатися, любить нашу спальню (одразу тут заспокоюється, навіть якщо трохи вередувала на прогулянці) і наше велике ліжко. Чемно поводиться в гостях, не плаче, але й сміється менше – серйозно й зосереджено все розглядає. Я навчилася годувати її прилюдно, за святковим столом та в публічних місцях, і то дуже допомагає (дякую винахідникам за одяг для годування). Не любить шапок, хоч трішечки вогких підгузників і коли я обрізаю їй нігті. Я теж не люблю обрізати їй нігтики – бо вона такий крутько! І то щоразу такий стрес, такий стрес. Не любить довго гуляти – у неї швидко прокидається голод на свіжому повітрі. У машині засинає практично одразу, але виявляє невдоволення, коли машина гальмує і якийсь час не їде.
У нас щодня якісь маленькі відкриття і приємні пригоди. Наприклад, party in da house о 6-тій годині ранку. Коли малеча прокидається, починає реготати, танцювати і щось активно розказувати. Побачивши тата, пищить з радості. Я, звісно, хочу спати, але життя з таким активним і життєрадісним сангвініком пропонує кращі варіанти, ніж банальний сон.
Ми ходимо з нею до церкви; я читаю книжки, поки годую її; працюю, коли її колишу чи коли вона спить. Увечері вона проводить час з татком – і вони обоє з того приводу дуже тішаться. Я ж іду мити посуд і поніжитися в душі. І встигаю скучити за ними!
Інколи я невиспана, інколи голодна (бо не встигаю зробити собі їсти – вона не любить залишатися сама в кімнаті, навіть якщо спить, якимось дивом відчуває, що я вийшла і прокидається). Інколи я хочу з’їсти те, чого мені не можна. Інколи сумую за подорожами й веселими посиденьками з друзями (хоча ні туди, ні туди не хотіла би без неї). Але загалом це такі дрібниці, що їх практично не помічаю.
Бо Божі дарунки смутку не приносять. Лише радість-радість-радість.
Я така вдячна Богові за нашу донечку!!! І їй уже аж три місяці… Як швидко тепер летить час!


*

*

*

*

Comments

( 18 штрихів — Домалювати штрих )
sofka_jazz
Apr. 22nd, 2014 11:10 am (UTC)
Які ж ви чудові! Ростіть здоровенькі! Я також завжди додавала до віку діток ще 9 міс :)
irsenas
Apr. 22nd, 2014 11:20 am (UTC)
яка гарнюня)
xpywuk
Apr. 22nd, 2014 02:38 pm (UTC)
краля!
marimarfa
Apr. 22nd, 2014 02:43 pm (UTC)
Мої ви солодкі :))) Танцювальний рух "рибка"! Режим "дятел"! Ааа :))
Дякую, що ти про це пишеш! Зараз якось бракує свідчень про світлий бік материнства:)
hudozhnytsya
Apr. 22nd, 2014 03:52 pm (UTC)
:-*** а я почитую твої і Оксамитчині давні записи про Сашка і Любчика)))
in999na
Apr. 22nd, 2014 03:08 pm (UTC)
ви молодці! так тримати! :)
poglyadom
Apr. 22nd, 2014 03:37 pm (UTC)
Гарнюня!) а чому чогось не можна їсти? Якщо не алергіки... Я вже їла просто все!
hudozhnytsya
Apr. 22nd, 2014 03:51 pm (UTC)
Ой, справді?.. Я ще боюсь... Їм із того, що не радять, тільки шоколад, горіхи і рибу :-) не пробувала ні грибів, ні сирої червоної риби (а хоооочеться!!!), ні капусти, ні бобових... Дуже люблю консервовану кукурудзу - і теж не їм... І оливок не їм, бо страшно... Дана після сирої моркви більше пукає, то тепер їм її лише в дуже малих кількостях... Ой, скажи, що все це можна їсти - я тобі повірю і буду дуже вдячна!!!
laryska_r
Apr. 22nd, 2014 05:57 pm (UTC)
пробуй потроху вводити в раціон ті продукти, від яких відмовлялась, дивитимешся на реакцію манюні. а оливки взагалі чого не їсиш? боїшся, що алергія буде чи що?
ну про бобові, кукурудзу, капусту ясно - від такого набору продуктів пукати може більше, от як від моркви.
мій малий на яблука так реагував, тому обмежувала спочатку, а з малою їла практично все (тільки сирої риби не їм зазвичай )))))
До речі, вітаннячко з такою чудовою квіточкою!
mashua
Apr. 23rd, 2014 09:57 am (UTC)
Оливки, думаю, точно можна. Я принаймні їла їх спокійно майже відпочатку (на перших застіллях після народження старшого сина це була одна з небагатьох страв, які я наважувалась їсти). Діти не скаржились :). З другим сином вже взагалі дуже мало посиділа на тій дієті, почала потроху все їсти і вже після його місяців 3 не їла, здається, хіба зовсім жирного, і то зрештою взагалі перестала слідкувати. Просто починати треба обережно і слідкувати за реакцією дитини.
poglyadom
Apr. 28th, 2014 07:43 am (UTC)
Лично я - разрешаю!) просто пробкой не более одного нового в день на всякий случай, хотя бы первое время. Когда Надюше было 3 месяца, у нас была годовщина свадьбы, мы пошли в ресторан и я уже ела всякое оч экстравагантное, и все ок.
dreaminggirl89
Apr. 22nd, 2014 03:56 pm (UTC)
Такі чудові!!! Обожнюю вас!
soldaja
Apr. 22nd, 2014 05:02 pm (UTC)
Поздравляю! Это чудо )
И не бойся потихоньку расширять рацион.
xtosjko
Apr. 22nd, 2014 08:31 pm (UTC)
З кожним днем дитина стає все цікавішою :)
vilule4ka
Apr. 22nd, 2014 08:51 pm (UTC)
яка гармонія!!! я аж зачиталася....цікаво спостерігати за тим як малеча розвивається, здобуває свої звички й вподобання)) щастя вашій родині і нових відкриттів!!)
prykrasa
Apr. 23rd, 2014 08:36 am (UTC)
Вітаю з вашою маленькою датою! Нехай Богданка росте здоровою та щасливою на втіху батькам :)
filosoftka
Apr. 25th, 2014 05:50 pm (UTC)
Поки що вона дуже схожа на тебе - ті самі округлі щічки і життєрадісні очі :) Щодо нігтиків, то їх в такому віці бажано обрізати коли дитятко...спить, так найбезпечніше.
arianna2003
Jun. 25th, 2014 08:20 pm (UTC)
яка гарненька дівчинка.Ростіть здоровенькі
( 18 штрихів — Домалювати штрих )